Android 8.0 O Yenilikleri Sızdırıldı!

Anroid O sürümüne ait yeniliklerden bir kaçı daha yayınlanmadan belli olmuş durumda. Yakın bir süre içerisinde yayınlanacak olan Andorid O sürümünün detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Google, Mayıs ayı içerisinde resmi olarak düzenleyeceği Google I/O 2017 etkinliğinde tanıtacağı yeni Android sürümüyle ve kod adı açıklanan Andorid O ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Android 8.0 Oreo olarak adlandırılacak olan yeni sürümle ilgili bazı detaylar daha şimdiden belli olmuş durumda. Android 8.0 O ile tasarımsal olarak da büyük bir yenilik yapılması ön görülüyor.

Android O Nasıl Yenilikler Getirecek?

Android O bildirimler merkezi ve bildirimlere ait tasarım tamamen değişecek. Hatta bildirimlere iOS tabanındaki gibi uygulamalara ait simgeler de eklenecek. Bu şekilde uygulama sistemlerine bir düzenleme getirildikten sonra tasarım açısından bütünlük sağlanmış olacak.

Uygulamaların dinamik yapıda olması bekleniliyor. Örneğin takvime ait simgesel tasarım günlere göre değişebilecek.

PIP moduyla ilgili bir değişiklik de bir diğer konu başlığı. PIP modu sayesinde bir uygulama kullanılırken küçük bir ekranda diğer uygulama görüntülenebilir ve kullanılabilir olacak.

Andorid’e gelen en büyük eleştirilerden biri arkaplanda çalışan uygulama özelliği artık , Android O ile tarihe karışacak. Android O ile arkaplandaki uygulamaların çalışabilirliği kısıtlanacak ve hem RAM’den hem de bataryadan tasarruf edilebilecek.

Andorid O 2017 yılının sonlarına doğru yayınlanacak diye bekleniyor. İlk olarak Google Pixel ve Google Pixel XL modelleri alacak. Daha sonra ise Anroid One kapsamı içerisindeki cihazlar yeni güncellemeye kavuşacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir