Instagram’da Canlı Yayın Kayıt Özelliği!

Instagram geçen sene canlı yayın özelliğini özellikleri arasına eklemişti. Fakat Instagram bu özelliği eklerken küçük bir detayı gözden kaçırmıştı. Çünkü Instagram’da canlı yayından sonra videolar kayboluyor ve kayıt edilemiyordu. Instagram bu gözden kaçırdığı hatasını yeni güncellemeyle ekledi ve artık canlı yayından sonra videolar kaydedilebiliyor.

Artık Instagram üzerinden yapılan canlı yayınlardan sonra çekilen videolar yeni güncellemeye beraber kaydedilebilecek. Bu güncellemeden sonra Instagram’da canlı yayınları hem izleyebilmek hem de kaydedebilmek mümkün hale geldi. Instagram’ın bu güncellemesiyle video yayınlama özelliğinin en büyük eksiği tamamlanmış oldu.

Instagram’ın daha yeni yaptığı bu güncellemeden sonra artık canlı yayın yaptığınız hesaplarınızdan, canlı yayın sona erdikten sonra videoyu istediğiniz zaman kaydedebilirsiniz. Instagram hesapları üzerinden yapacağınız canlı yayınlar sona erdikten sonra ekranın sağ üst bölümünde ortaya çıkacak olan kaydet ikonuna dokunduktan sonra videonuz kaydedilmiş olacak. Yayınlanan güncelleme iOS sürümlerinde 10.12 numaralı sürümle servis ediliyor.

Yalnız bir konuda uyaralım hemen Instagram kullanıcılarını. Canlı yayın kayıt özelliği sadece kendi yaptığınız canlı yayınlar üzerinden geçerli olacak. Takip ettiğiniz başka kullanıcılar canlı yayınlarını sona erdirdikten sonra kendi hesaplarınız üzerinden kayıt altına alamayacaksınız. Bu arada kaydettiğiniz canlı yayınlarınızda sadece video kısmı kaydoluyor. Ekstra olarak yorumlar, videolar ve izlenme sayıları kayıt altına alınmıyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir