iPhone’larda Rastlanan Titreşim Problemine Çözüm Bulundu!

Dünyada birçok Apple iPhone kullanıcısı cihazlarının titreşim problemleriyle ilgili şikayetleri dile getiriyor. Bu durumla ilgili bazı çözümler mevcut haberimizde.

Birçok model gibi iPhone’lar da bir bildirim ya da uyarı aldığı zaman, sizi bilgilendirmek için titremeye başlar. Hatta bu iPhone’lar için kullanışlı bir özellik haline bile gelebiliyor çoğu zaman. Çünkü eğer iPhone cihazlarınız cebinizde ya da sessizde ise bu güzel bir özellik haline geliyor çoğu zaman. Ama her ne oluyorsa bazen iPhone’lar titremesi gerektiği yerde titremez önemli bir telefon ya da bildirimlerin kaçmasına neden olabiliyor. Bu durum son zamanlarda bir çok iPhone kullanıcısının başına gelip canlarını sıkacak bir hal almış duruma geldi.

Bazı hatalı yazılım yatırımlarından kaynaklanan bu donanım sorunlarına benzer bir çok problemle karşılaşılabiliniyor. Bu durumu çözebilecek durumlar var tabii ki.

en basit çözümlerden bir tanesi “Zil ve Titreşim” ya da “Senkronize Titreşim” ayarlarına girerek bu ayarları açmak bu çözümlerden bir tanesi sadece.

Ayarlar Uygulamasından Sesler Bölümüne Gidin!

Bu kısımda, Zil ve Titreşim ve Sessiz Titreşim diye iki seçenek bulunmaktadır. Zil üzerinden titreşim özelliğini açarsanız eğer, iPhone sessiz moda olmadığında titremeye başlar. Bunun yanı sıra, Sessiz ve Titreşim seçeneğini seçtiğiniz takdirde ise, iPhone sessiz modda olsa dahi titreşir. Bu konuda tercih hakkı sizin elinizde.

Ayarları Sıfırlayın!

Şimdiye kadar verdiğimiz seçeneklerle bile eğer iPhone’unuzun titreşim problemi devam ediyorsa alternatif başka bir yol daha var. İşte o zaman da iPhone’unuzun ayarlarını sıfırlayarak bu problemi kökten çözmüş olabilirsiniz.

iPhone Ayarları Sıfırlamak İçin Şu Yolu İzleyin!

. Ayarları Açın

. Genel Menüsüne Gidin

. Düğmeyi Sonuna Kadar Kaydırın ve Sıfırla’ya Dokunun

. Tüm Ayarları Sıfırla’yı Seçin ve Devam Etmek İçin Onaylayın

. Sıfırlama İşlemi Yapıldıktan Sonra iPhpne’unuzun titreşip titreşmediğini kontrol edin

. iPhone’unuzu Geri Yükleyin

Bu yöntemler eğer işe yaramazsa telefonunuzun donanımsal ya da yazılımsal olarak bir problemi var demektir. O zaman da yapacağınız şey iPhone’unuzu garanti servisine göndermek olacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir