Samsung’un Sanal Asistanı Bixby Resmen Duyuruldu!

Uzun zamandır Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8’in yanında bir snal asistan getireceği konuşuluyordu. Sanal Asistanla ilgili beklenenler aslında Galaxy S8’le beraber tanıtılacağı tahminleri vardı. Samsung ilginç bir hamle yaparak Galaxy S8’i tanıtmadan önce Sanal Asistan’ı Bixby’i resmi olarak tanıttı.

Samsung’un tanıttığı akıllı asistanı Bixby’in çalışma şeklinin rakipler Siri ve Cortana’dan farklı olduğu belirtiliyor. Bixby uygulamalarla tamamen bütünleşerek, uygulamalara dair tüm özellikleri sesli komutlar alarak kullanabilecek. Galaxy S8 ailesinin modelleri üzerinde Bixby için özel bir tuş olacağı kesinleşti. Bu özel olarak Bixby için tasarlanmış tuş sayesinde kullanıcılar uygulamaları kapatmadan kesintisiz bir şekilde Bixby üzerinden komutlar verebilecek. Tanıtılan akıllı asistan Bixby’in en iyi özelliği olarak görülen özelliği ise komut algılama konusunda çok üstün olduğu da belirtilenler arasında. Tanıtım sırasında yapılan açıklamalara göre Bixby’e verilen komut Bixby tarafından anlaşılmasa dahi tahmin yürüterek söyleneni tamamlayacak ve komuta uygun bir şekilde davranacak .

İlk olarak akıllı asistan Bixby 10 adet uygulama ile bütünleşebilecek. Akıllı asistan Bixby ilk defa Galaxy S8 modellerinde kullanıcılar tarafından denenmiş olacak. Bixby eğer başarılı olursa Samsung’un diğer akıllı telefonlarında, saatlerinde hatta televizyonlarında bile kullanılacak. Şimdilik Bixby deneyimi için Galaxy S8 ailesinin piyasalara sürülmesini bekleyeceğiz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir