Yapay Zeka Yaşlanmayı Geciktirecek!

Dünyanın iki sağlık devi Life Extension Foundation ve InSilico Medicine tarafından vücudun bağışıklık sistemi güçlendirilerek erken yaşlanmayı önleyebilecek öğrenme algoritmaları uygulanılacak.

Dünyanın iki sağlık devi Llife Extension ve InSilico Medicine, yaşlanmayı geciktirecek ve bağışıklık sistemini güçlendirebilmek amacıyla bazı besin kombinasyonlarını belirlemek için ortak bir çalışma yürütecek.

Bu iki firma, hücresel yaşlanmayı geciktiren hatta belli bir ölçüde tersine bile çevirebilen bileşikleri taramak için bir araya geldiler. Bunun için de yapay zeka yöntemleri başta olmak üzere, öğrenme algoritmaları yöntemlerinden de faydalandılar.

Ageless Cell yapısı, yaşlı hücreleri baskıladığına inanılan dört doğal bileşik olarak bilinen myricetin, NAC, gamma tocotrienol ve EGCG’yi içermekte. Bilim insanları, bu belirlenen besinlerin hepsinin yaşlanmayı önleyici durumlara yarar sağlayacağını ve farklı şekillerde beraber çalışabildiğini keşfetti. Bu duruma söz konusu olan bileşikler, vücuttaki yaşlanma faktörleriyle savaşabilir ve vücudun genç, dinç ve sağlıklı kalabilmesini sağlamak için belirli biyolojik yöntemler oluşturabilecek. Life Extension’un tanınan ünlü uzman bilim insanı Michael A. Simith’in açıklamaları şu şekilde oldu. “Ageless Cell ile hücresel saati geri çevirmeyi hedefliyoruz” açıklamarıyla ne kadar iddialı olduklarını da ortaya koymuş oldu.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir