YouTube’dan Mobil Canlı Yayın!

Dünyanın en büyük arama motoru Google’un sahip olduğu video izleme portalı YouTube, canlı yayın servisini daha çok kişi takip etsin diye kolları sıvamış. YouTube, mobil yayıncılık özelliklerini değiştirecek.

YouTube’un canlı yayın servisleri oyun yayınları konusunda bir türlü Twitch’i yakalayabilmiş değil. Yalnız Youtube’bu konuda büyümeye hızla devam ediyor. Masaüstü bilgisayarlarda herkese açık olan canlı yayın hizmeti için mobil platformlarda en az 10 bin takipçinizin olması gerekiyordu.

Youtube’tan Herkese Canlı Yayın!

Ortaya daha yeni çıkan bilgilere bakılırsa bu durum artık tamamen değişiyor. Dünyanın YouTube kullanıcıları açtıkları yeni YouTube kanallarının canlı yayına desteği sunduğunu belirtiyorlar.

YTSururity adlı bir Twitter kullanıcısı 2 bin 700 takipçiye sahip olduğu YouTube kanalından canlı yayın yapabildiğini kanıtladı. Bu da bu durumun artık aktifleştiği anlamına geliyor.

Google’ın bu konuya dair hala resmi bir açıklaması bulunmuyor. Çünkü internette yer alan bildirisine göre 10 bin üyeye sahip olmadan canlı yayın yapılamayacağı bilgisi daha duruyor.

Her ne kadar bu bildiri Google’ın resmi olarak şartları arasında bulunsa bile çok yakın bir zaman içerisinde resmi olarak bir açıklama yapması bekleniyor. Yalnız yapacağı açıklamada bildirisinin arkasında durup bu durumun bir hata olduğunu da belirtebilir. Şimdi gözler Google’dan yapılacak olan resmi açıklamaları bekliyor. Bekleyip görelim gelecek açıklamayı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir